2013-2014 KIŞ DESEN TRENDLERİ


      Birçok marka bir desen üzerine kurulup varlığını desenler sayesinde sürdürüyorken sezonlarda ki desen trendlerinin önemi tartışılmaz. O halde 2013-2014 kışının fark yaratan ve tasarımlara değer katan desenlerini MHR Style`da  incelemeye hazırmısınız.

Ekose
      Punk ve Grunge akımlarının etkisiyle ekose sezonun bir numaralı deseni oldu. Diğer adıyla plaids / tartan ceketlerden pantolonlara elbiselere kadar her yerde görülebilir. Fakat en çok gömleklerde ki görüntüsüyle beğenilen desen Versace ve Saint Laurent öncülüğünde ilerliyor.


Göz Deseni
       Farklı inanışlara göre çeşitli yorumlara maruz kalan göz sembolü bu sezon batıl inançlardan uzaklaşarak moda dünyasını etkisi altına aldı. Özellikle sezonda Kenzo`nun koleksiyonunda elbiseden ayakkabıya her parçada görülen desene Dior`da kayıtsız kalamayarak göz baskılı saten çizmeleriyle dikkat çekti. Sezonun en iddalı trendleri arasına girmeyi başaran bu desen bijuteri dünyasında kendine daha geniş bir yer buldu.


Tüvit
      Tüvit denildiğinde akla ilk Chanel gelsede 2014 kış defilelerinde birçok farklı tasarımcının koleksiyonunda yer buldu. Tüvid takımlar şık bayanların gardırobuna girmek için beklerken kendilerine en yakışanıda buldu "stiletto".


Leopar Desenleri
        Bir deseni şarapla özleşleştirmek doğrumudur bilmem ama yıllandıkça eskimeyen ve de değer kazanan leopar deseni bu sezonda kendine podyumlarda yer buldu. Bu kez daha modern ve sprotif olarak göreceğimiz yeni leoparla tanışın.


Heart Desenleri
      Burberry`nin defilesinde ilan ettiği kalp desen Aquilano Rimondi ve Holly Fulton`da görüldükten sonra bir trende dönüştü. Kışımıza neşe katacağını düşündüğüm bu eğlenceli kalp desenden en çok elbiseler tasarlandı.


Kazayağı
      Gucci, Christian Dior ve Micheal Kors koleksiyonlarında yer alan bu desen yine iddalı. Özellikle sokak modasında sık rastladığımız kazayağı pantolon, stiletto, zincir kolye ve kazak kombinleri sayesinde bu desen daha popüler oldu.


Çiçek Desenleri
       Bu kışta çiçek açmaya devam edeceğiz. Artık zamansız bir desen olsa da mevsimsel değişikliklere maruz kalıyor. Örneğin Erdem, Preen`de rastlayabileceğimiz gibi yaza göre daha koyu renkler kullanılıyor.


Pinstripes
       Yani klasik takımlarda sıklıkla gördüğümüz genelde lacivert renkli çizgili desenden bahsediyoruz. Bu sezon Stella McCartney ve Tommy Hilfiger sayesinde popüler olan desen daha sonrada farklı markalara ilham verdi. Takımlardan, elbise, kazak ve çantalara kadar birçok tasarımda kullanıldı.


Zebra Desen
       Diğer bir animal desen olan zebranında tarihi leopar gibi eskiye dayansa da her sezon kendi gösterip eskitmeyenlerden. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder