2013 - 2014 KIŞ RENKLERİ


      Yaz mevsimi hep bir rüya gibi geçer. Bu yazda öyle oldu. Bende artık sizler için 2013 - 2014 kışına dair postlara start verdim. O halde değişen sezonu renkleriyle incelemeye başlayalım.

     Kış sezonu lüks ve zarafeti bir arada sunan göz kamaştırıcı bir renk paletiyle geldi. Pantone`nin açıkladığı bu renk paletinde ön plana üç eşsiz taşın renkleri yani Zümrüt yeşili, Safir mavisi ve Yakut kırmızısı çıktı.


     Ön plana çıkan bir diğer renk gri ise maviye bakan Türbülans ve yeşile bakan Derin yosun tonlarıyla kendine sezonda geniş yer buldu.


   2013 yılının rengi yeşil askeri ve Ihlamur tonlarıyla da görüldü. Sarı tonları da bu kış mevcut özellikle de Hardal rengi daha popüler oldu.


      En coşkulu renkler Koi Turuncusu ve Canlı Pembe kışımıza canlılık katacak. Acai Moru ve geçen kışın rengi olarak gösterilen Bordo kış renklerinin en ihtişamlılarından oldu.


      Renkler arasında Carafe kahve tonu siyah en iyi alternatif gibi görünse de siyah her zaman ki yerini korudu.


      Tabi kış renkleri sadece koyu tonlardan ibaret değil. Bize yazın sıcaklığını hatırlatacak pastel renkler de sezonda mevcut. Özellikle de toz pembe, şeftali tonları, açık mavi, su yeşili ve nude tonları sık görüldü. Kış sezonunda hiç bu kadar podyumlarda görülmeyen beyaz da kış renkleri arasındaki yerini aldı.


4 yorum:

 1. her rengi anladım ve sevdim o türbülans grisi nedir öyle adı da güzel değil zaten :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türbülans çok alışık olduğumuz bir ton değil ama sezonda sık görülecek -

   Sil
 2. Şahane hele yeşilin tonları ve türbülans grisi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeşilin her tonu mükemmel sana katılıyorum -

   Sil