2013 Trend | SPORTİF TRANSPARAN

    
 Transparan bu sezon bildiğimiz gibi değil. Kavram olarak değişmese de kullanımı hayli farklılaştı.Geçmiş dönemlerde hep gece kullanılan transparan artık günyüzüne çıktı. Birkaç sezon öncesinden ipucu tasarımcılar tarafından verilmişti. Fakat bu sezon defileleriyle birlikte şekil değişikliği de belirginleşmiş oldu.
      Transparan tasarımlarda kumaş türleri değişmeyerek aynı kaldı. Hep kullanılan şifon, tül ve organze yine revaçta. Fakat kesimleri ve birlikte kullanılan kumaş türleri değiştiği için transparanlık sportif bir hale büründü.
      Böylelikle transparan giyinme rehberinde Reed Krakoff, Sportmax, Emilo Pucci, Alexander Wang ve Stella McCartney gibi markalar söz sahibi oldu. Bu markalar tasarımlarında transparanı katmanlı ve kesit olarak kullandı. Kimi tül eteğin içine mini etek giydirdi. Kimi kısa üstlerin içine tül bluz giydirdi.
       Gördüğümüz gibi transparanlık kolaylıkla kullanılır hale geldi. Sebebi ise basit transparanlık artık sportif, maskulen ve rahat yani daha kullanışlı. Sadece seksi olmayan transparan bu haliyle daha çok karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

EMILIO PUCCI
REED KRAKOFF
SPORTMAX
STELLA MCCARTNEY
JEAN PAUL GAULTIER - BARBARA BUI - NO21 - TIBI
BLACK DISEL GOLD - PHILLIP LIM - GIANFRANCO FERRE - CHLOE
ERDEM - ALEXANDER WANG - GIVENCHY - JOHN GALLIANO
RIHANNA - ALYSSA MILANO - JESSICA BIEL - JESSICA CHASTAIN
EMMA WATSON - MIROSLAVA DUMA - RIHANNA - GISELE BUNDCHEN
STREET STYLE

1 yorum: