2013 Kış Paris Couture Moda Haftasından Notlar | 2

         Paris Couture haftasının ilerleyenen günlerinde düzenlenen Armani Prive çizgisini biraz değiştirerek sunduğu koleksiyonla, Ulyana Sergeenko`da güçlü tarzıyla oluşturduğu tasarımlarla beğeni topladı.

Armani Prive

         Armani`nin saf zarefati anlattığı bu koleksiyon yumuşaklık, hassasiyet, incelik ve romantizm içeriyor. Defilenin başlarında dantel ve pırıltılı nakışla zarif görünümler sunuldu.  Koleksiyonda slipdresses, ince askılar ve gümüş bantlar sık rastlanan detaylar oldu. Armani` nin bütün elbiselerini kapsayan nude renk ve şeffaflık, el işçiliği süslemelerle birleştirildi.
       Yumuşak kıvrımlı takımlardan sonra tamamen tül ve dantelden oluşan gece elbiseleri podyumu esir aldı. Huzur verici bu koleksiyon eski Hollywood`un yeniden doğuşu olarakta yorumlandı. Armani, koleksiyonuyla bambaşka bir yere yükselirken, alışılmadık en duygusal yüzünüde göstermiş oldu.


Bouchra Jarrar

       Modern Couture`un yansıtıldığı defilede erkeksi terzilik ve kadınsı elbiseler mevcuttu. Koleksiyonda ipekten el dokuması kolsuz motorcu ceketler, skinny pantolonlar ve yandan kemerler sıkça kullanıldı.
        Defilenin ortalarında iyi kesimli ipek - saten kumaşlardan hazırlanan asimetrik kolaj elbiseler vardı. Jarrar`ın ipek - sateni pantolonlarda kullanması dikkat çekti. Koleksiyonun en gösterişli tasarımı yanar döner boncuklu, kristal işlemeli ve fildişi tüylerle bezeli yeleğiydi. Jarrar`da bu defileyle sofistike bir ilerleme kaydetmiş oldu.

Ulyana Sergeenko 

        Rus tasarımcı üçüncü Couture koleksiyonu için Ortodoks mimarisi ve rahiplerden ilham aldı. Koleksiyon güçlü ve drama doluydu. Makyajla gözyaşı efektide verilmişti. Tasarımlar yoğun yün kumaşların, siyahın, kadifenin ve satenin etkisi altındaydı. Oldukça büyüleyici gri bir elbise arkasında turuncumsu ipliklerle ve incilerle işlenmiş pilelere sahipti. Şovun sonlarında ise siyah bir elbisenin yakası özenle zarif dantelle donatılmıştı. Tasarımcı bu koleksiyonuyla Paris couture haftasında yerini dahada sağlamlaştırdı.

Maison Martin Margiela

       Çılgın tasarımcı her defilesinde olduğu gibi yüzleri kapattığı koleksiyonuna bordo ceket, mavi pantolon ve platformlu botlarla başladı. Daha sonra kesme taşlarla yapılmış büst havası veren tasarım ve  kot pantolonla devam etti. Sonlara doğru arka arkaya ceket yakalı, uçlarına yapma çiçekler dikilmiş elbiseler gözüktü. Finale ise yaldızlı kumaşlardan tasarlanmış uzun sütün gibi gece elbiseleri damga vurdu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder