2013 YAZ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ TRENDLERİ

      Yazın güneş ışıklarının gözlerinizi kamaştırmaması için birçok şık güneş gözlüğü tasarlanır. Bu yazda çeşitli modellerde genelde retro ve modern tarzda gözlükler tasarlandı. Özelliklede tasarımlarda çerçeveler çok çeşitlilik gösterek dikkat çekti.

Yuvarlak Çerçeveler 
        Birkaç sezondur olsa da bu sezon daha çok ön plana çıkan yuvarlak çerçeveli gözlüklerin boyutu hiç önemli değil. İster kavanoz kapağı kadar büyük olsun ister küçük, yuvarlak olması yeterli. Kare yüzlere daha çok yakışan bu modelde boyutta yüz tipine göre seçilmeli. Retro tarzdaki gözlük artık renkli çerçeveler ve aynalı camlarla modernleşti.

Şeffaf Çerçeveler 
     Şeffaflık çantalarda ve ayakkabılarda kullanılırken güneş gözlüklerine de sıçradı. Özellikle Trussardi ve Dris Van Noten`in defilerinden sonra daha çok popülerleşti. Şeffaf güneş gözlüklerin aynalı camlara sahip olanları daha popülerleşti.


Beyaz Çerçeveler
       Yazın beyaz rengin kullanımı artıyor. Bundan esinlenen tasarımcılarda beyaz çerçeveli gözlükler tasarladı. Dries Von Noten, Moschino ve Rochas beyaz çerçeveli güneş gözlüklerini defilelerinde kullanarak daha da popülerleşmesini sağladı. Bu çerçevelerde genellikle yuvarlak modellerle birleştirildi.


İncili Retro Çerçeveler 
     Geçtiğimiz kasım ayında düzenlenen Victoria Secret defilesinde sahne alan Rıhanna 1994 yılına ait Chanel güneş gözlüğüyle dikkat çekmişti. Vintage güneş gözlüğünün çerçevesi beyaz incilerle bezeliydi.
     Oldukça beğenilen bu tasarım daha sonra farklı markalarca da yorumlandı. Şuan sokak stilinde de rastlayabileceğiniz ilham verici bu tasarımın önü oldukça açık. Bloggerlar tarafından da ilgi gören güneş gözlüğü birçok DIY projesine de konu oldu. Sizde DIY projelerinden yararlanarak gözlüklerinizi incilerle süslemek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.


Aynalı Camlar 
       Sezonda birçok farklı çerçeve trendi bulunmasına karşı camlarda aynalı tasarımlar daha çok dikkat çekiyor. Geçmişi Ray Ban`e dayanan aynalı güneş gözlükleri oldukça tutuldu. Aynalı camlarda mavi, turuncu, yeşil ve gri tonları en çok tercih edilenler renkler arasında oldu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder