2013 Kış Paris Couture Moda Haftasından Notlar | 3

        Paris Couture haftasının son defilelerinde ışıltı ve gece elbiseleri sıklıkla görüldü. Elie Saab, Valentino ve Zuhair Murad defileleri çok beğeni topladı. Böylelikle de Paris`te moda dolu bir hafta geçmişe kazınmış oldu.

Elie Saab

        Yakut, zümrüt ve safir`in etkisine kapılan tasarımcının ilhamı bu üç eşsiz değerli taştan  geldi. Kıpkırmızı bir pistin üzerinde sunduğu tasarımları kırmızı halıya en kısa sürede taşınacak gibi görünüyor.
       Finalde üç nedime eşliğinde podyuma gelen görkemli kuvars ve kristal işlemeli kat kat tül gelinlik ihtişamıyla göz doldurdu. Upuzun parıltılı duvak ise tamamlayıcı oldu. Elie Saab, Paris moda haftasının en beğenilenlerinden olurken defilede ışıltı tavan yaptı.


Valentino

         Rönesans döneminin yansıtıldığı defilede dekoratif elbiseler sunuldu. Koleksiyonun genel teması " Wunderkamer " dı. Balık sırtı tüvit kumaşlar, sütlü kahve tonları, danteller ve krom sarı çiçek aplikler sıklıkla görüldü. Antik Roma`yı yansıtan oymalı motiflerde vardı.
         Defilede pelerinler oldukça yoğundu. Elbiseler birlikte kullanılan pelerinli modellerden özellikle kaşmir tüvitten tasarlanan ikili sade ama şıktı. Valentino`nun bu defilesi sayesinde geleneksel Couture`un modern bir kadına nasıl sunulacağını hep birlikte görmüş olduk.

Jean Paul Gaultier

       80`li yıllardan ilham alan tasarımcı Jean Paul, açılışı leopar baskılı motorcu ceketle yaptı. Defile boyunca gördüğümüz ters huni şeklindeki şapkalar kıyafetlere göre farklı renk ve materyallere büründü. Dev cepler, saçlarda ve çoraplarda  leopar desenleri tasarımlarda sıklıkla görüldü. Defile ortalarında katmanlı şifondan tasarlanan elbiseler ve kraliyet mavisi dikkat çekti. Sonda gözüken Gaultier gelinliğide oldukça modern ve duvaksız yorumlanmıştı.

Zuhair Murad

       Haute Couture haftasının son defilesinde tasarımcı ismini " Büyülü Orman " koyduğu koleksiyonun açılışını pudra tonlarda tül ve zarif dantellerden oluşan elbiselerle yaptı. Defilede ağaç dallarını andıran işlemeler ve mavi rengin farklı tonları sıklıkla kullanıldı. Sonlara doğru kumaşı tenle bütünleşen tulumun üzerine yapılan kalın bantlar gibi parıltılar ve üzerine atılan kürk dikkat çekti. Finalde ise gösterişli bir başlığa sahip işlemeli ve yoğun tüllü gelinlik oldukça akılda kalıcıydı.


2 yorum:

 1. elie saab, zuhair murad kalp ben :))

  YanıtlaSil
 2. Bloglar Yarışıyor ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 4. kez düzenliyoruz. Siz de başvurun. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net


  YanıtlaSil