2013 Yaz Saç Trendleri      Moda haftalarından sonra saç trendleride belirlenmiş oldu. Defilelerde sezonun saç trendlerinin farklı yorumlarına şahit olsakta bazı defilelerde tasarımcıların özgün modelleride vardı.
      2013 yazında saç modelleri daha net ve modern formlar kazanırken sezonda en sık gördüğümüz şekiller örgü ve at kuyrukları oldu. 

60`LAR HAVASI

      Defilelerde tasarımları tamamlayan önemli unsurlardan biride saç tasarımıdır. Hatta bazen tasarımcılar retro havayı vermek için saç modellerini kullanırlar. Buna bu sezondan örnek vericek olursak şüphesiz podyumda 60`lar havası estiren Louis Vuitton, Marc Jacobs ve Moschino gibi markaları söyleyebiliriz.

TOPLU SAÇLAR

     Toplu saçlar derken elbette at kuyruklarından ve topuzlardan bahsediyotum. At kuyrukları bu yazın en hit saç modeli oldu. Sportif ve dinamik bir etki veren model bu sezon düzleşmiş saçlarda daha çok görülüyor. Modele bir farklılık katmak istersenizde Jenny Packham`ın defilesinde gördüklerinizi saçınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz.


     Topuzlarda ise genelde Gucci, Erdem, Altuzarra ve Ralph Lauren`ın defilerinde olduğu gibi enseden sıkıca toplanmış modeller var. 


       Ama Marni`de olduğu gibi salaş topuzlarda sezonda görülüyor. Jason Wu`nun defilesinde ise eski dönemlere ait finger wave modelinin örgü topuza uyarlandığını görüyoruz.

ÖRGÜLÜ MODELLER

         Sezonda örgüler topuzlarda kullanılarak romantik bir etki verilirken, Herve Leger defilesinde düz fönlü saça ince bir örgüyle hareket kazandırmış. Podyumlarda gördüğümüz örgülü modeller içerisinde ise en salaş modeli Balmain kullanmış.

ISLAK GÖRÜNÜMÜ

        Islak görünümlü saç modelleri sezon en iddalısı diyebiliriz. Fakat artık yapımı çeşitli ürünlerle kadar da zor değil. Bu saç modelinin sezonda ki ipucu ise saçın üst kısımlarına ıslak görünümü vererek saç uçlarını serbest bırakmak. 

SAÇ AKSESUARLARI

       Saçınızda sezon trendlerine uygun aksesuarlar kullanmak isterseniz, Dolce & Gabbana`da olduğu gibi çiçek desenli saç bantları veya Louis Vuitton gibi retro havsında ki kurdeleli taçlar kullanabilirsiniz. Belki balenciaga`nın defilesinde gördüğümüz aksesuar size iddalı gelebilir. Ama daha modern bir görünme sahip olmak için size yardımcı olucak metalik saç tokaları ve taçlar tercih edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder