Vogue Türkiye : 90`lardan Unutulmuş Ne Varsa


    Doksanlı yıllar yanlızca maskülen ögeleri ve grunge görünümleri ile değil, bütün unsurlarıyla geri geldi. Vogue Türkiye Mart sayısı için çan etekler, büstiyerler, kolsuz gömlekler ve yüksek belli jeanler için modern bir kullanım kılavuzu hazırladı. Hemde çekimlerde Maison Martin Margiela, BCBG, Topshop, LEVI'S ve H & M tasarımları tercih edilerek daha ulaşılabilir düşeş etiketlerle sunuyor.Kat Kat Kat 

   90`lar görünümünün en belirgin unsuru, katmanlı giyim. Üst üstte giyilen kareli gömlek ve jean ceket biraz grunge havası verse de karın kısmını açıkta bırakan sütyen, harness ve stilettolar sayesinde terzinin feminen kefesi daha ağır basıyor.

Uzun ceket - BGN, Jean Ceket - LEVI`S, Beyaz gömlek - ACADEMIA BEYMEN, Pantolon - PERSPECTIVE, Siyah Ayakkabı - DIVARESEKarlı Kayın Ormanı 

   Dönemin maskülen etkilerini yansıtan beyaz erkek gömleğini, zımbalı oversize yelek tamamlıyor. Bu sezon sıkça göreceğimiz büyük halka küpeler 90`ların en bilindik aksesuarlarından. Zamanda yolculuğun en belirgin unsuru ise yüksek belli karlanmış jean.

Zımbalı Yelek - H&M, Gömlek - NETWORK, Yarım Body - TOPSHOP, Jean Pantolon - TOPMAN, Kemer - Vintage
Omuz Omuza

    90`lar gençliği düşük omuzlu bluzları hemen hatırlayacaktır. Bu stile aşina olmayanların yardımına kolsuz ama mutlaka önden bağlanarak bel girintisini ortaya çıkaran gömlekler koşuyor. Görünümünü, fermuar detaylı süet mini etek tamamlıyor.

Kolsuz Gömlek - MM6 + HARVERY NICHOLAS, Fermuarlı Etek - MANGO, Küpeler - KOTON
I am The Bombacı

   Anvelop bluzlar, hem 90`lar rüzgarı hem de kimono bağlamayı yeniden öğretecek Japon etkisi nedeniyle geri dönüyor. Açık renkli ve yüksek belli jean`in de maskülen görünümlü kemerinde 20 yıllık mazisi var. Bomber modeli ceketler ise bu sezon yerini iyice sağlamlaştırıyor.

Bomber Ceket - H&M, Beyaz Gömlek - MY BEST FRIENDS, Jean Pantolon - TOPMAN, Sırt Çantası - VAKKARAMA,Badi Badi

     Mayodan devşirme tek parça body`ler 90`larda çok giyilirdi. Hatta dilimize öyle yerleşmişlerdi ki bir ara bütün üst giyim unsurlarının genel adı body ; "badi" olmuştu. Bu sezon gerçek anlamlı body`lere geri dönüş zamanı. Burada büyük yakalı gümüş ceket ve çift kemerle tamamlanmış versiyonunu görüyorsunuz.

Gümüş Ceket - BCBG MAX AZRIA, Beyaz Mayo - MOEVA, Çanta- H&MÇanlar Kimin İçin Çalıyor ?

    90`lara derin iz bırakmış modellerden biride çan etekler. Bunları o dönemin clubber gençliği gibi kısa üstler ve mini sırt çantalarıyla tamamlamıyoruz neyse ki ! Şimdilik gömlekler ve ceketlerle giyiliyor çan etekler. Kalın boyunluk ise dönemin choker`larının modern yorumu. 

Çizgili Ceket - TWIST, Desenli Gömlek - TOPSHOP, Çan etek - TOPSHOP


2 yorum:

  1. 90 ların rüküşlüğünü geride bırakıp restyle olmuş haliyle çok güzel...elinize sağlık...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet 90`lar ama daha modern bir halde-

      Sil