2013 YAZ MAKYAJ TRENDLERİ

    Tasarımcılar defilelerinde sadece giyim trendlerini belirlemiyor. Moda haftaları makyaj trendlerinide belirleyerek, kozmetik markalarına ilham oluyor.
     Sezonun makyajında canlı renkler ve doğallığın söz sahibi olduğu 2013 yaz makyaj trendleriyle güzeliğinize ortaya çıkartmaya ne dersiniz.

ÇARPICI DUDAKLAR

       Bu yaz turuncu rengi dudaklarda denemenin tam zamanı. Moschino`nun defilesinde gördüğümüz gibi turuncunun canlı tonları sezonda mevcut. Erdem defilesinde turuncu tonlarla yaptığı alt dudağa gölgelendirmeyle cesaret isteyen turuncunun daha kullanılabilir olduğunu bize gösterdi. 


     Yinede ben bu kadar cesur değilim diyorsanız Atelier Versace ve Louis Vuiton`da gördüğümüz gibi yalın kadınlar için mat rujlar birebir.

         
     Yada bu yaz tüm sadeliğinizi bir kenara bırakarak kırmızı rujları denemelisiniz. Defilelerde birçok modacı kırmızı ruju tercih ederken en iddalı yorumda Dior Couture`den geldi. Dior kadının taşlarla süslediği dudaklar gerçekten mükemmel görünüyordu. Kırmızının en koyu tonuyla Jean Paul Gaultier kadınını kendinize örnek alabilirsiniz.
VURUCU BAKIŞLAR

     Göz makyajında birçok alternatifin olduğu bir sezondayız. İster kirpiklerinizi ortaya çıkarın ister farınızla renklenin ama mutlaka ( özellikle de gece makyajı için ) ışıltınızı eksik etmeyin. Christian Dior ve Versus`da gördüğümüz mavi farlar gözlere yayılacak gibi görünüyor. Mavi farları tercih edecek olursanız size önerim Versus gibi mavinin koyu tonlarını kullanarak, Micheal Kors gibi göz kapağının tamamını kaplamadan uygulayın. 

      Yada daha farklı olarak Just Cavalli kızlarını baz alarak maviyle simli gri farı birleştirebilirsiniz. Ama bu sezon defilelerinde gördüğümüz kadarıyla gri tonlarını tek başınada kullanabilirsiniz. Chanel kızları gibi griyle tüm göz kapağını boyuyarak vurucu bir etki yapabilir veya Emilio Pucci gibi gri farı ufak bir dokunuşla göz kapağına uygulayarak aydınlık ve modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.

   Kirpiklerde ise Moschino ve Gucci önderlik yaparak ok gibi uzun ve kıvrık kirpikleri sezona taşıdı.


KUSURSUZ CİLTLER

      Makyajın temeline inerek 2013 yaz trendlerine baktığımızda Bottega Veneta ve Versace`de belirginleştirilmiş yüz hatlarına cilt rengine uygun şeffaf fondötenlerin uygulandığını görüyoruz. Daha sonrasında yazın vazgeçilmez bronzluğunu sağlayan ve elmacık kemiklere sürüldüğünde iyi bir sonuç elde edilen bronz pudralar kullanılmış. Son nokta olarakta şeftali tonlarında ki allıklarla mükemmel bir görünüm elde edilmiş.FUŞYA TIRNAKLAR

   Son birkaç sezondur stickerlar daha gündemde olsada bu yazın oje renginden azda olsa bahsetmek istedim. Pembenin en canlı tonlarıyla yazın vurucu bir etki yaratabilirsiniz. Özellikle de pembenin renk kartelasında fuşya aradan sıyrılarak ön plana çıkıyor.


Follow my blog with Bloglovin

2 yorum: